FLOTA

Segment A / auta miejskie

Niewielkie auta przeznaczone do jazdy po mieście, charakteryzujące się niewielkimi kosztami eksploatacji i małymi gabarytami.  Mają one niewielki podręczny bagażnik i bardzo ograniczone miejsce dla pasażerów z tyłu.

Segment A

Segment B / pojazdy małe

Klasa małolitrażowych pojazdów, która grupuje samochody ultrakompaktowe ? nieco większe od najmniejszych aut segmentu A. Pojazdy tej klasy są głównie przeznaczone do jazdy po mieście, ale umożliwiają też w miarę wygodną jazdę dla czterech osób w trasie. Mają niewielki bagażnik, umożliwiają jednak przewożenie większych ilości bagażu po złożeniu tylnych siedzeń. Przykładowe pojazdy z tej grupy:

Segment B

Segment C / pojazdy kompaktowe

Klasa pojazdów osobowych niższa, średnia hatchbacki i sedany oraz kombi pełniące rolę limuzyny za umiarkowane pieniądze. Posiadają miejsce dla pięciu dorosłych osób oraz przyzwoity bagażnik, kompaktowa  budowa zapewniająca jednak względny komfort jazdy dla 4 dorosłych osób i umiarkowanie dużą przestrzeń na bagaż. Przykładowe pojazdy z tej grupy:

SEGMENT C

Segment D / pojazdy rodzinne

Klasa średnia samochodów osobowych. Są to względnie duże i wygodne auta rodzinne  charakteryzujące się wymiarami większymi od aut kompaktowych, zapewniającymi w miarę wygodną jazdę dla pięciu osób na dłuższych trasach. Wyposażone zazwyczaj w obszerny bagażnik. Przykładowe pojazdy z tej grupy:

 

SEGMENT D

Segment K / Van

Klasa samochodów osobowych, wyglądających jak połączenie mikrobusów z hatchbakami. Główne cechy to: przestrzenne, wysokie, jednobryłowe, modułowe wnętrze, 5 do 7 miejsc pasażerskich i  duża przestrzeń bagażowa. Do klasy tej należą:

SEGMENT K