Niewielkie auta przeznaczone do jazdy po mieście, charakteryzujące się niewielkimi kosztami eksploatacji i małymi gabarytami. Mają one niewielki podręczny bagażnik i bardzo ograniczone miejsce dla pasażerów z tyłu.
Segment B / pojazdy małe
Klasa małolitrażowych pojazdów, która grupuje samochody ultrakompaktowe ? nieco większe od najmniejszych aut segmentu A. Pojazdy tej klasy są głównie przeznaczone do jazdy po mieście, ale umożliwiają też w miarę wygodną jazdę dla czterech osób w trasie. Mają niewielki bagażnik, umożliwiają jednak przewożenie większych ilości bagażu po złożeniu tylnych siedzeń. Przykładowe pojazdy z tej grupy:
Segment C / pojazdy kompaktowe
Klasa pojazdów osobowych niższa, średnia hatchbacki i sedany oraz kombi pełniące rolę limuzyny za umiarkowane pieniądze. Posiadają miejsce dla pięciu dorosłych osób oraz przyzwoity bagażnik, kompaktowa budowa zapewniająca jednak względny komfort jazdy dla 4 dorosłych osób i umiarkowanie dużą przestrzeń na bagaż. Przykładowe pojazdy z tej grupy:
Segment D / pojazdy rodzinne
Klasa średnia samochodów osobowych. Są to względnie duże i wygodne auta rodzinne charakteryzujące się wymiarami większymi od aut kompaktowych, zapewniającymi w miarę wygodną jazdę dla pięciu osób na dłuższych trasach. Wyposażone zazwyczaj w obszerny bagażnik. Przykładowe pojazdy z tej grupy:
Segment K / Van
Klasa samochodów osobowych, wyglądających jak połączenie mikrobusów z hatchbakami. Główne cechy to: przestrzenne, wysokie, jednobryłowe, modułowe wnętrze, 5 do 7 miejsc pasażerskich i duża przestrzeń bagażowa. Do klasy tej należą: